Hakkımda

Ben, bir adet Ebru.

29 yıl Yılmaz, son 6 yıldır Çatuk soy ismiyle bu hayatta.

1986 yılının güzel bir haziran sabahı açmış gözlerini dünyaya Uşak’ta.

2021 yılı itibariyle 35 yaşında, yolun neresi bilinmez, şair yarısı demiş amma.

Büyümüş biraz, okula başlamış İzmir’in Torbalı’sında. Ergen olmuş sonra çarpmış kapıları, yapmış nazını, tutturmuş “gideceğim” diye.

Başında kavak yelleri eserken memleketi gurbet, gurbeti memleket eylemiş.

2004 yılında Uşak Fen Lisesi’ni bitirdiğinde, rota yine bir Ege Şehri’ni olmuş. Gelmiş Denizli’ye.

Niyeti psikiyatrist olmakmış, girmiş tıp fakültesine. Kalbindeki arzu hiç değişmemiş, yön değiştirip çocuk ve ergen psikiyatrı olmaya evrilmiş. Seneler de durmamış elbet yerinde, 2011 yılında taptaze, çiçeği burnunda bir hekim olarak başlamış Ödemiş Devlet Hastanesi’nde çalışmaya.

Yoğun acil nöbetlerinin ertesinde çalışıp azmederek kazanmış o çok istediği Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisini. Evlenmiş ve ruhunun çocuk olduğu yetmez gibi bir kız çocuğuna anne olmuş.

Bu arada tez yazmış, uzman olmuş. 2018 yılının güzel bir nisan gününde Manisa Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi’nde uzman olarak çalışmaya başlamış. Eş zamanlı olarak bilişsel davranışçı terapi ve oyun terapisi eğitimini tamamlayarak psikoterapist olmuş. 2021 Ekim ayına kadar severek, aşkla icra etmiş mesleğini. İşini öyle çok severmiş ki; dünyaya bir iki kez daha gelse yine bu işi yapmak istermiş. 9 yılı tamamladığı çocuk ve ergen psikiyatrisi yolculuğunda tahmini bir hesaplamayla 20000 e yakın çocuk ve ergenle ile çalışmış ve artık bu yolculuğu kendi muayenehanesinde sürdürmeye karar vermiş.

İşbu metin, güncellemeye açık, gülümsetme odaklı bir özgeçmiştir. Arz ederim. Sevgilerimle 😊

Uzm. Dr. Ebru Çatuk

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, Psikoterapist

1 ekim 2021